رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های کاسیو ایران بوده است و کاسیو ایران در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب به دست مشتری برسد، با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که در چنین مواردی کاسیو ایران خدماتی را در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته است.

 

اشکالات فنی در کالای خریداری شده

در راستای خدمت رسانی بهتر،کاسیو ایران، فرصت تست فنی کالاهای فروخته شده را تا ۷ روز کاری پس از تحویل در نظر گرفته است.

 

جهت استفاده از این سرویس به نکته‏‏‌های زیر دقت بفرمایید:

جهت استفاده هر چه بهتر از این سرویس،اشکال و ایراد فنی باید حداکثر تا ۷ روز کاری پس از دریافت کالا، از طریق شماره تماس  و یا ارسال ایمیل در قسمت تماس با ما به خدمات پس از فروش کاسیو ایران اطلاع داده شود.

کارشناسان خدمات پس از فروش کاسیو ایران ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. در صورتی که نقص فنی تایید شود، کالا تعویض خواهد شد و یا می‌توانید کالای خود را با مدل دیگری جایگزین نمایید.

برای ارسال کالای دارای ایراد فنی به کاسیو ایران، لازم است کالا به ‏خوبی بسته بندی و همه لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل به همراه آن ارسال شود.

این سرویس اشکال‏‏‌های فنی که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود.

از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود در صورتی که نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا ۴۸ ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

 

مغایرت کالای خریداری شده با اطلاعات سایت

در شرایطی که در مشخصات کالای دریافت شده با سفارش ثبت شده اختلاف وجود داشته باشد، یا در صورت مغایرت مشخصات فنی کالای دریافت شده با اطلاعات درج شده در سایت یا با سفارشی که در پروفایل مشتری ثبت شده است، به نکته‌‏های زیر دقت بفرمایید:

در مورد امکان تعویض یا استرداد کالا،در صورتی که مغایرت ظاهری و فیزیکی حداکثر طی ۲۴ ساعت کاری پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش کاسیو ایران اطلاع داده شود و همچنین کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

در مورد مغایرت فنی، امکان تعویض یا استرداد کالا در صورتی وجود دارد که مغایرت حداکثر تا ۷ روز کاری پس از دریافت کالا به کاسیو ایران اعلام شود و همچنین کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس ۲۲۶۰۴۲۱۷-۰۲۱ و یا  از طریق ارسال ایمیل به خدمات پس از فروش کاسیو ایران اطلاع داده شود.

در صورت تایید ایراد فنی و یا وجود مغایرت با اطلاعات درج شده در سایت،هزینه‏‏‌های ارسال کالا به عهده کاسیو ایران است.

 

انصراف از خرید

در صورتی که انصراف مشتری از خرید، پیش از ارسال کالا باشد باید هر چه سریع‏‌تر انصراف خود را به واحد پیگیری سفارشات کاسیو ایران اطلاع دهد. در این حالت امکان استرداد وجه و یا تغییر سفارش وجود دارد.

در صورتی که پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا ۷ روز کاری‏، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.

در صورتی که کالای برگشتی در شرایط اولیه خود توسط کاسیو ایران دریافت نشود، امکان استرداد آن وجود ندارد.

از هنگامی که واحد خدمات پس از فروش،کالا را دریافت و تایید کند که کالا استفاده نشده، همه ملزوماتش همراه آن هستند و آسیبی ندیده است، در صورتی که نیاز به استرداد وجه به مشتری باشد، حداکثر تا ۴۸ ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

در چنین مواردی هزینه‏ استرداد کالا به عهده مشتری است و لازم است که چگونگی و زمان ارسال کالا با واحد خدمات پس از فروش هماهنگ شود.

جهت هماهنگی باید از طریق شماره تماس های موجود در سایت و یا ارسال ایمیل از طریق قسمت تماس با ما به واحد خدمات پس از فروش کاسیو ایران اطلاع داده شود.

 

آسیب‏‌های فیزیکی ناشی از حمل و نقل

آسیب‏‏‌های ناشی از حمل و نقل باید در عرض ۲۴ ساعت کاری پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش کاسیو ایران اطلاع داده شود.

کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی ومتعلقات آن به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش کاسیو ایران ارسال شود.

در صورتی که آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل در لحظه قابل مشاهده است و یا بسته بندی کالا در زمان حمل دچار آسیب شده است، شما می‏‌توانید از تحویل گرفتن مرسوله خودداری نمایید تا جهت بررسی و ارسال مجدد به کاسیو ایران عودت شود.

کاسیو ایران همواره می‏‌کوشد تا با ایجاد بستری امن در راستای سرویس خدمات پس از فروش مبتنی بر اصول مشتری مداری و رعایت حقوق مصرف کننده، امنیت خاطر مشتریان خود را، پیش، حین و پس از خرید فراهم آورد.

 

Back to Top